Výlet na ekologickou farmu do Sulíkova

Dne 8. června 2021 jsme se vypravili na výlet do Sulíkova na ekologickou farmu za zvířátky.

Paní kuchařka nám s sebou nachystala dobrou svačinku v podobě chlebů s tvarohovou pomazánkou a samozřejmě také ovoce a zeleninu. Autobus nás ráno zavezl do Sulíkova, kde už na nás čekala paní učitelka Lenka a společně jsme se šli procházkou podívat na stádo krav. Než za námi kravičky přišly, tak jsme si dali na louce svačinu.

Zatímco jsme se dívali na pasoucí se kravičky, tak nám paní učitelka povídala o tom, že se tyto kravičky chovají pro maso, jak to funguje ve stádě, jak se rodím telátka, čím se kravičky živí a spoustu dalšího. Potom jsme se šli podívat po cestě přes les na stádo koníků. Stádo bylo u domu paní učitelky Lenky, kde jsme si udělali krátkou přestávku, občerstvili jsme a potom jsme si šli koníky pohladit a dát jim i něco dobrého. Paní učitelka nám o nich povídala, jak se o ně starat, čím se živí, na co se musí dávat pozor, aby koníci neonemocněli.

Když jsme se s koníky rozloučili, dali jsme si na hřišti u prolézaček vynikající řízky a potom už jsme se přesunuli zpět k autobusu a vraceli jsme se do školky. Ve školce jsme všichni dostali z výletu malou pozornost – omalovánky koníků, kraviček a něco zdravého na zub.

Výlet na ekologickou farmu do Sulíkova 1Výlet na ekologickou farmu do Sulíkova 1Výlet na ekologickou farmu do Sulíkova 1Výlet na ekologickou farmu do Sulíkova 1