Výlet na Dřevěný kopec s exkurzí jízdárny

12. 4. 2024

V rámci zdolávání vrcholů Beskyd jsme se s dětmi ze třídy Ferda Mravenec rozhodli vyjet na Dřevěný kopec v obci Baška u Frýdku-Místku. Záměrem je nejen děti utužit, ale také jim ukázat přírodní krásy, které máme opravdu nadosah. S dětmi jsme ráno vyrazili do Bašky vláčkem, a i tato jízda byla pro většinu dětí velkým zážitkem. Poté jsme se dali cestou kolem vypuštěné přehrady, kde děti pozorovaly práci bagru. Následovala příjemná procházka přírodou, až na vrchol a k jízdárně. Cestou děti pozorovaly krásnou rozkvetlou jarní přírodu, keře, stromy a květiny. V cíli nás už čekali připravení koníci, na kterých si děti mohly pojezdit. Celý výlet na Dřevěný kopec byl pro děti nejenom zábavný, ale také poučný. Seznámily se s tím, jak se o koně starat, co jim chutná a jak trénovat. Pro mnohé z nich, to byla první přímá zkušenost se zvířaty mimo zoologickou zahradu.