Výlet do Vitaminátoru

1. 10. 2021

Dne 1.10. jsme podnikli výlet Vitaminátoru. Vitaminátor je firma, která do naší školní jídleny dodává 100% ovocné šťávy. Vyrazili jsme autobusem do obce Sosnová, tam nás čekala mílá paní, která nás provedla celým areálem. Hned na začátku dostaly děti ochutnávku jablíčkové šťávy.

Viděli jsme malou farmu, kde se děti podívaly na prasátka a koně a poté jsme vyrazili do sadů. Viděli jsme kde roste rybíz, maliny, a pak sady kde rostou ovocné stromy. V průběhu celé procházky dávala paní dětem různé úkoly a otázky zaměřené na farmu, zdravé stravování, ovoce a zeleninu a výrobu ovocných šťáv.  Nakonec jsme došli až do lanového centra kde si to děti náramně užily.  Jako pozornost na památku dostaly všechny děti medaili a dvě ovocné šťávy. A když teď máme ve školce ke svačince ovocnou šťávu, všichni víme odkud je:-)