Výlet do myslivny

6. 10. 2020

24.9.2020 jsme vyrazili na projektový den mimo školku. Naše cesta vedla mezi lesníky do hájovny Nechyba u Sezimova Ústí. Děti se dozvěděly mnoho o práci hajných a myslivců. Zjistili, že to není jen o lovení zvěře, ale především je to péče o les a vše , co je v něm. Poznávaly stopy zvěře, pozorovaly zvířata a v oboře na nás čekali jeleni a daňci! Naučili jsme se chovat velmi tiše a zvěř nás odměnila "módním přehlídkou" výstavních kousků. Připravili jsme krmení pro vysokou, učili se poznávat i jinými smysly než zrakem. Lesáci si pro nás připravili řadu her, které děti vyžadují hrát i ve školce. Byl to báječný den pro děti i pro nás.