Vycházka na statek

Na závěr školního roku děti navštívily nedalekou zemědělskou usedlost svých spolužáček Kačky a Moničky, kde jejich rodiče připravili bohatý program. Děti z MŠ se seznámily s některými druhy plodin vypěstovaných na poli: sója, cukrová řepa, obilí, řepka olejka, mák…, a také je měly možnost ochutnat v podobě chutných zdravých pokrmů, které připravila paní Švidrnochová s dcerami. Ve výběhu velké zahrady děti pozorovaly krmení ovcí a jejich jehňat, a také si to jedno nejodvážnější jehně mohly pohladit. Děti měly také možnost prohlédnout si zemědělské stroje nutné k pěstování plodin. Na závěr bylo pro děti připraveno velké překvapení v podobě vyhlídkové jízdy v kabině traktoru.