Vitaminátor-sadařův rok

3. 5. 2023

Děti z MŠ Slavíkova se účastnily akce „Sadařův rok v rámci Dne Země. Tuto připravila paní z farmy Vitaminátor v Sosnové .Chlapci a děvčata získali nové poznatky o naší Zemi a jak je důležitá ochrana životního prostředí. Pomocí puzzlí si sestavili zeměkouli.

Seznámili se s životem žížaly, kterou mohly živou pozorovat. Proč je důležitá pro půdu apod.

Poznaly jak se sadí hrášek, který mohli také ochutnat a jiné rostliny. Skládaly obrázky z klacíků.  Vyzkoušely si stříhání se zahradnickými nůžkami. Pohladily si králíka Karla, který je zaujal nejvíce. Dověděly se poznatky o jeho životě životě, čím se živí a co potřebuje.  Vyplnily pracovní list s názvem „ Co patří a nepatří do kompostu. Na závěr ochutnaly čerstvou jablečnou štávu.

Děti získaly nové poznatky o přírodě a povídání se jim líbilo.

Vitaminátor-sadařův rok 1Vitaminátor-sadařův rok 1Vitaminátor-sadařův rok 1Vitaminátor-sadařův rok 1Vitaminátor-sadařův rok 1Vitaminátor-sadařův rok 1