Veverky z MŠ Dukelských hrdinů - Nadílka pro zvířátka

15. 12. 2022

Naše děti z Veverek už se o sebe umí postart samy. Umí si připravit něco dobrého ke svačince, umí se najíst a nebo poprosí maminku, aby jim koupila něco dobrého, když mají mlsný jazýček.

"Ale co zvířátka v lese?" Ptám se dětí. Zvířátka toho na zimu moc k mlsání nemají.

V očích dětí šla vidět lítost. Ale nebojte, dlouho jsem to tak nenechala, protože jsem jim ihned navrhla nápad, že bysme pro zvířátka mohly připravit nadílku.

Přinesla jsem jablíčka a mrkev, kterou jsem s dětmi nakrájela a pověsila na provázek. Ale co ještě?

Aby to zvířátka měla v lese veselejší vyrobily jsme s dětmi vánoční ozdoby z ptačího zobu a semínek.

V misce jsme nechaly rozehřát rostlinný tuk a do něj potom zamíchaly semínka. Do připravených vykrajovátek jsme tuto směs nalily a pořádně stlačily lžící, aby semínka po zatuhnutí držely tvar.

Plná vykrajovátka jsme daly za okno a čekaly jsme až ztuhnou. Před vycházkou jsme je šly zkontrolovat a věřte nebo ne, ozdoby byly skoro hotové. Už jsme je jen vytlačily z formiček a také přivázaly na provázek.

Na vycházku se nám šlo hned o něco lépe, když jsme věděly, že do lesa něco přineseme a uděláme zvířátkům radost.

Barvičky mrkve a jablíčka zahřály okolí a děti byly spokojené, že udělaly dobrý skutek.