Veverky z MŠ Dukelských hrdinů - Domácí nanuky

Máme již půlku ledna za sebou a v takové zimě nemáme ve školce nic jiného za téma než "Život za polárním kruhem".

Zima trvá dlouho a léto nám chybí. Chtěla jsem dětem trošku osvěžit a zpříjemnit den, tak jsem jim navrhla, že si budeme moct vyrobit domácí nanuky. Když už máme to téma spojené s eskymáky a pořádnou zimou, tak se hodí, že jsem si vyzkoušely, jak tekutina mrzne a dokáže být studená. Skoro jako kdyby si to vyrobily za polárním kruhem.

Ale abych nepřebíhala, řekneme si jak jsme postupovaly. Nejprve si děti připravily všechny potřebné pomůcky a ingredience. U nás ve třídě jsou pomeranče, i jiné citrusy velmi oblíbené a tak jsem je zvolila, jako hlavní položku. Pomeranče si děti rozřízly na půl a vymačkaly z nich co nejvíce šťávy. Pěkně si u toho zaposilovaly, protože to nebyla žádná legrace. Šťávu pak nalily do připravených formiček na led a do kostek do kterých nevyzbyla šťáva, tak si nalily 100% džus.

Teď už jsme jen čekaly, až nám mini nanuky zmrznou a my je budeme moci ochutnat.

Děti ví, že máme zimu a tak se osvěžily pouze malým douškem léta, protože z takového mlsání můžou brzy onemocnět.

Po ochutnávce si děti v diskuzním kruhu řekly z jakého jiného ovoce, by si ještě mohly osvěžení připravit a zda jim mini nanukový "bonbón" chutnal.