Veverky z MŠ Dukelských hrdinů - Adventní kalendář

12. 12. 2022

Děti přišly do školky jako každý jiný den. Ovšem dneska se skrýval v adventním kalendáři úkol, který dětem přinese změnu a obzvláštní jim jejich den.

Přede svačinkou jsem dětem přečetla kartičku ze sady úkolů adventního kalendáře. Titulek zněl: "Jíme jinak". S dětmi jsme daly hlavy dohromady a jelikož už se na Vánoce opravdu moc těšíme, vymyslely jsme, že si uděláme takovou malou společnou svačinu, která připomínala štědrovečerní večeři. Děti na nic nečekaly a hned začaly ve třídě hledat, čím by mohly stůl ozdobit. Našly krepový papír a ten nastříhaly na kousky a na stuhy. Z ranních her si vabraly adventní věnce, které už uměly nazdobit z rána. Vlašské ořechy, které sušíme pro ptáčky, na stole také nesměly chybět.

Uběhla chvilka a už to u nás ve třídě vypadalo opravdu jako na Vánoce. Třídou se rozvoněla hruštička se skořicí a my už jsme věděly, že nám paní kuchařka veze ovesnou kaši s ovocnou polevou a vůní Vánoc. Při jídle jsme si s dětmi pustily koledy a každý si sedl na místo kam sám chtěl. Pozdravil se s kamarádem a popřál mu dobrou chuť.

Tím jsme společně krásně a příjemně splnily úkol z adventního kalendáře.

B. Hrdličková