"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka"

27. 2. 2023

Platí totiž, že podmínky, ve kterých jsou slepice chovány, velmi zásadně ovlivňují nejen nutriční obsah vajec, ale také riziko konzumace nebezpečných bakterií, jako je salmonela. V ideálním případě je dobré konzumovat vajíčka domácí, případně z volných chovů. Mohou obsahovat méně cholesterolu, nasycených tuků, více vitamínu A, omega – 3 mastných kyselin, vitamínu E a více Beta karotenu. Nejen, že tato vejce jasně vítězí co do obsahu prospěchových látek, ale u vajec z volného chovu je o 98% menší pravděpodobnost, že přenášejí salmonelu a další bakterie!

PROTO SE

Zajímejme o to, odkud vejce, která kupujeme pochází a ani u tak základní potraviny, jako jsou právě vajíčka, nešetříme na kvalitě, opravdu to za to stojí!

SLEPICE A DĚTI

Naučme děti o ně pečovat, chov slepic dětem ukázat a přiblížit jim jejich život. Proto jsme s Motýlky domluvily a poprosily šikovnou maminku, která slepice chová, že se můžeme chodit dívat do jejich kurníku, slepičky pozorovat a popřípadě je i chodit krmit. Slepičky zbožňují kuchyňský odpad a zbytky z dětských talířů budeme shromažďovat na jedno místo a pro slepice hromadit. Zbytky pak vysypeme drůbeži do krmítek. Děti se snažíme náležitě motivovat a odměňovat a hlavně si pamatujme: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“.

Na závěr děti svoje zážitky vyjádřily výtvarnou prací veselých slepiček.

"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka" 1"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka" 1"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka" 1"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka" 1"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka" 1"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka" 1"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka" 1"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka" 1"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka" 1"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka" 1"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka" 1"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka" 1