Velikonoční tvoření s bylinkami

20. 4. 2017
Základní škola a Mateřská škola Křešice, okres Litoměřice

 A tak si děti barvily vajíčka. Letos zase trochu jinak než vloni. Polepovaly vajíčka kousky krepového papíru namočeného do vody. Po uschnutí to byl koncert barev. Z obarvených vajec jsme udělali zápichy do speciálních květináčků - "panáčků". Ty jsme udělali z PET lahví, které si děti přinesly z domova. Naplnily je zeminou a zasely řeřichu nebo pažitku. A teď už musí doma jenom pilně zalévat a pár dnů počkat, jestli panáčkovi vyrostou vlasy rovné či kudrnaté. Ať tak či onak, ostříhat na chleba s máslem se dá obojí.

Během příprav se kluci naučili koledu, holky velikonoční básničku a hned je zase bavilo barvení potravinářskými barvami na dřevěná vajíčka. A protože jsou to šikulové, zvládli techniku pro velké mistry - a to grafiku!

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací