Velikonoční pomazánka

18. 4. 2021
Mateřská škola, Kroměříž, Spáčilova 3239, příspěvková organizace

Velikonoční pomazánka

Velikonoce jsou protkány spoustou tradic a zvyklostí. Jednou z nich je barvení vajíček a jejich darování koledníkům. Ale co potom s větším množstvím vařených vajec natvrdo?

Receptů z vajec je celá řada, a tak jsme se na vajíčkové dobroty zaměřili i my ve školce. Vybrali jsme jednoduchou velikonoční pomazánku.

V rámci distančního vzdělávání jsme předškolním dětem poslali video návod na výrobu pomazánky, podle kterého se pustily do práce.

Jak postupovaly:

Nejprve si děti připravily suroviny- oloupané vařené vejce natvrdo, lučinu, kousek změklého másla, špetku soli, pečivo a zeleninu. Samotná výroba byla velmi snadná. Všechny suroviny se jen rozmačkaly vidličkou a v misce smíchaly dohromady, pomazánku pak děti namazaly na pečivo a ozdobily zeleninou.

A jak to dětem šlo? Dle reakcí, které rodiče zaslali prostřednictvím mailů, se dětem práce velmi dařila a výsledky byly doslova k nakousnutí.

Velikonoční pomazánka 1Velikonoční pomazánka 1