Velikonoční pomazánka

18. 4. 2021
Mateřská škola, Kroměříž, Spáčilova 3239, příspěvková organizace

Velikonoční pomazánka

Velikonoce jsou protkány spoustou tradic a zvyklostí. Jednou z nich je barvení vajíček a jejich darování koledníkům. Ale co potom s větším množstvím vařených vajec natvrdo?

Receptů z vajec je celá řada, a tak jsme se na vajíčkové dobroty zaměřili i my ve školce. Vybrali jsme jednoduchou velikonoční pomazánku.

V rámci distančního vzdělávání jsme předškolním dětem poslali video návod na výrobu pomazánky, podle kterého se pustily do práce.

Jak postupovaly:

Nejprve si děti připravily suroviny- oloupané vařené vejce natvrdo, lučinu, kousek změklého másla, špetku soli, pečivo a zeleninu. Samotná výroba byla velmi snadná. Všechny suroviny se jen rozmačkaly vidličkou a v misce smíchaly dohromady, pomazánku pak děti namazaly na pečivo a ozdobily zeleninou.

A jak to dětem šlo? Dle reakcí, které rodiče zaslali prostřednictvím mailů, se dětem práce velmi dařila a výsledky byly doslova k nakousnutí.

Velikonoční pomazánka 1Velikonoční pomazánka 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací