VELIKONOČNÍ ODPOLEDNE A SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ POKR Z VAJEC

5. 4. 2023

Velikonční tradice

Ve středu odpoledne 5. dubna se naše školní zahrada rozzářila jarními barvami a naladila se na velikonoční atmosféru, kterou si užily nejen děti, ale i my dospěláci. Děti rodičům zazpívaly jarní písničky a zatančily ptačí tanec. Pak už na všechny příchozí čekalo plnění úkolů a ukázka pletení pomlázky.

Vaječné pokrmy

Součástí velikonočního odpoledne byla soutěž o nejlepší vaječný pokrm. Stejně jako při dýňování, i tentokrát byla účast hojná. Mezi dobrotami nechyběly různé varianty vajíčkových pomazánek, velikonoční beránci či méně obvyklé dobroty jako je quiche nebo vaječná tlačenka. Rodiče tak ve spolupráci s naší mateřskou školou dětem ukázali, jak rozmanitá může být nabídka pokrmů z tak obyčejné suroviny, jakou je vejce.

5 jídel s nejvyšším počtem hlasů bylo oceněno drobnými cenami. Musíme ale zdůraznit, že všechny soutěžní pokrmy byly výborné. Všem zúčastněným rodičům děkujeme a těšíme se na další společnou akci.

Nejlepší recepty ke stažení zde.