Velikonoční dobroty - jidáši

Blíží se Velikonoce a s nimi i pečení mazanců a jidášů.

Žáci první a čtvrté třídy připravili těsto, ze které po vykynutí žáci první a druhé třídy vytvořili výborné jidáše - 40 ks - pro celou ZŠ. Jelikož kynutí těsta zabere nějaký čas (peklo se až v poledne), dostanou žáci jidášky následující den na svačinu (vybraní žáci si je vezmou na turnaj ve vybíjené a výuku matematiky na UHK, žáci zůstavající ve škole na dopolední svačinu).

Žáci se v průběhu pečení dozvěděli o významu a historii toho pokrmu. Čtvrťáci využili své znalosti z matematiky a všechny suroviny přepočítali na dvojnásobné množství a poté správně navážili. Prvňáčci si procvičili čtení a psaní a jemnou motoriku při motání.

Suroviny byly nakoupeny ve zdejším obchodě, vejce přinesena z domácího chovu.