Vědecká laborka-nápad našich žáků

V páté třídě se nám rozmohla dobrá věc, kterou nazýváme "Vědecká laborka". Jde o skupinu, která se nachází na internetové platformě Teams, přes kterou se naši žáci učili během distanční výuku. A co že to vlastně je?

Jde o tým, do kterého se může přidat kdokoliv z naší školy. Tým vytvořil žák pátého ročníku, který se o tyto věci zajímá a chtěl zapojit i ostatní. V této skupince se probírají různá témata. Od toho jak se měří počasí, přes základy ekologie a zdravé stravy až po ekosoutěž. V soutěži, která byla sice první, ale určitě ne poslední, plnili členové skupiny různé výzvy. Šlo například o to zasadit strom či květinu, neplýtvat vodou a podobné úkoly. Za úkoly pak dostávali účastnici body podle obtížnosti daného úkolu. Na úplném konci dostali 3 žáci s největším počtem bodů odměnu.

Vědecká laborka už má své místo i v Ekotýmu a my věříme, že žáci dokáží ještě velké věci.