Ve zdravém těle zdravý duch aneb salátkování

16. 11. 2017

Dědeček jedné naší Skalačky je zubařem a nabídnul nám návštěvu dětí přímo ve školce. Přinesl si sebou dětské kartáčky a vzorkové pasty nejen jako dárečky, ale především proto, aby dětem ukázal jak s nimi správně zacházet, aby byly zoubky dobře vyčištěné. Dětem také předvedl jak si myjí ruce páni doktoři, jak tedy mají dobře umyté ruce vypadat. Že to děti zaujalo svědčí to, že doba mytí rukou před jídlem se od té doby výrazně prodloužila. Školka také dostala jako dárek knížku pohádek o zoubkách, kterou si čteme při odpoledním odpočívání. Pan zubař se také nezapoměl zmínit o nutnosti správného stravování, aby byly zdravé nejenom zoubky, ale celé tělo.

Následující den jsme si v kroužku takto nabyté informace ještě jednou zopakovali a odpoledne děti čekala samostatná příprava ovocného salátku. Po odpoledním odpočívání tedy děti zasedly ke stolečkům a s nadšením jim vlastní se pustili do soustředěného loupání a krájení mandarinek, hrušek a banánů. To celé v míse smíchaly se zakysanou smetanou a nandaly do připravených misek. Vlastní dílko jim udělalo nejen radost, ale navíc velmi chutnalo.