Vážení zbytků svačin a jídla v MŠ Sluníčko Krupka, Kollárova 597

V programu Skutečně zdravá škola jsme se v měsíci lednu se třídou Motýlků zaměřili na vážení zbytků dopoledních svačin a posléze také na vážení zbytků obědů a odpoledních svačin.

Po schůzce ekotýmu, která proběhla v měsíci listopadu, jsme se nejprve věnovali zkušebnímu týdennímu vážení. Děti se učily vnímat váhu nesnědených zbytků. Zamýšleli jsme se nad tím, jak zbytky jídla, co nejvíce snížit. K vážení se přidávaly také ostatní třídy.

Ve třídě Motýlků se nám podařilo postupem času snížit množství zbytků natolik, že v některé dny jsme neměli zbytky svačin žádné. Dovedeme také určit, jaké pokrmy dětem chutnají více a které méně. Samy děti si dovedou říci, jak velkou porci chtějí.

Tato aktivita byla pro naši školku přínosem a vedla k oboustranné spokojenosti. Děti se při ní naučily vnímat jídlo, jak se s jídlem zachází a uvědomily si, co vše jim chutná a zároveň jsme snížili zbytky jídla v naší MŠ. Těmito aktivitami se snažíme učit děti neplýtvat jídlem.

Děti si osvojují základy zdravých stravovacích návyků, získávají znalosti, dovednosti, postoje a kompetence nutné pro udržitelný život.

Vážení zbytků svačin a jídla v MŠ Sluníčko Krupka, Kollárova 597 1Vážení zbytků svačin a jídla v MŠ Sluníčko Krupka, Kollárova 597 1Vážení zbytků svačin a jídla v MŠ Sluníčko Krupka, Kollárova 597 1Vážení zbytků svačin a jídla v MŠ Sluníčko Krupka, Kollárova 597 1Vážení zbytků svačin a jídla v MŠ Sluníčko Krupka, Kollárova 597 1