Vaříme domácí marmeládu pro naše milé

Během oslav vánočních svátků jsme s dětmi připravovali domácí marmeládu pro naše nebližší. Svátek Vánoc je doba radosti, lásky a milého překvapení. Jelikož u dětí posilujeme vztah k zdravému životnímu stylu a zdravé životosprávě rozhodli jsme se uvařit zdravou, domácí marmeládu pro naše nejbližší. Děti při přípravě poznávaly tradiční chutě a vůně Vánoc, připomínaly si jejich původ a možnosti zpracování, při přípravě se zdokonalovaly v dovednostech souvisejících se zpracováním potravin. Zpracováním surovin si děti vyzkoušely krájení, strouhání ovoce a také práci s kuchyňským náčiním. Přípravou vánočních dárečků jsme u dětí podporovali vztah ke zdravému životního stylu. Domácím výrobkem jsme obdarovali i personál naší mateřské školy jako poděkování za jejich péči.