Vaření s profi kuchařem

V naší mateřské škole, ve školní jídelně, proběhlo školení, jehož hlavním účelem byla osvěta ohledně zdravého vaření bez dochucovadel, přehnaného solení s využitím mnoha bylinek, koření a zeleniny na mnoho způsobů. V sedmi hodinovém vařícím maratonu nám pan kuchař Michal předvedl jak zvládnout nejenom pomazánky na svačinky ve školce, ale i několik druhů hlavních jídel (ryby, bezmasá jídla, krútí sekanou...). Završil tuto plejádu chutí úchvatným jáhlovo-kokosovým pudinkem bez cukru. Šlo o velmi přínosné školení pro všechny zúčastněné a tímto vřele doporučujeme SZŠ.