Vaření a pečení není jenom o pečení a vaření

28. 2. 2019
ZŠ a MŠ Malšice

Vaříte nebo pečete ve školce?

My ano. Není to nijak pravidelně, ale když se nám to hodí do tematického celku, tak zejména pečeme s chutí a láskou. Samozřejmě, že podmínky k vaření nejsou ideální, ale jsme učitelky kreativní a nic nás neodradí. J Pro naše potřeby jsme pořídili přenosnou troubu a dvouplotýnkový vařič. Ideální by bylo, aby se děti naučili si po sobě i smývat nádobí, ale takové možnosti nemáme.

Ptáte se, co jsme pekli naposledy? Tak to byly třeba masopustní koblížky. Že to není zrovna to úplně nejzdravější? Jistě máte pravdu, ale je to úhel pohledu. Nebyly to koblížky smažené, ale pečené! Už to je zase ta lepší varianta. A ještě k tomu s domácí marmeládou! :) A s láskou a zápalem dělané. A abych se vrátila k nadpisu článku... pečení a vaření není jen o tom. Děti se učí poznávat potraviny skutečné, ne atrapy. Zkoumají je podle hmatu, chuti, vůně. Hnětením, válením i krájením rozvíjí jemnou motoriku. Učí se dodržování pravidel a bezpečnosti při práci. Musí umět počkat, pomoci, spolupracovat, rozvíjí slovní zásobu, při povídání o pečení se učí časovou a dějovou posloupnost i rozvíjí paměť. A to vše nenápadně, při velké zábavě! 

Vaření a pečení není jenom o pečení a vaření 1Vaření a pečení není jenom o pečení a vaření 1Vaření a pečení není jenom o pečení a vaření 1Vaření a pečení není jenom o pečení a vaření 1Vaření a pečení není jenom o pečení a vaření 1Vaření a pečení není jenom o pečení a vaření 1Vaření a pečení není jenom o pečení a vaření 1Vaření a pečení není jenom o pečení a vaření 1Vaření a pečení není jenom o pečení a vaření 1Vaření a pečení není jenom o pečení a vaření 1Vaření a pečení není jenom o pečení a vaření 1
Zpět na výpis