Vánoční kavárna

14. 12. 2016

Návštěvě seniorů však předcházelo plno příprav, tak jak to k Vánocům patří. Paní učitelky se nejdříve domluvily, který druh cukroví s dětmi upečou, a kdy. To víte, všechny čtyři třídy najednou péci nemohou, to by jsme ten den asi byli bez oběda. Naše paní kuchařky totiž musí uvařit nejen oběd pro děti, ale v průběhu i péci to naše cukroví. Proto dobrý plán je namístě. Děti se poté v tomto týdnu daly do pečení. V pondělí nám ve školce zavonělo strojkové cukroví a linecké, a v úterý se děti pustily do sušenek a do rohlíčků. Paní kuchařky k tomu ještě upekly vánoční štrůdl a uvařily dobrý čaj s vůní vánočního koření. V den D, tedy ve středu, jsme si každá třída připravila slavnostní tabuli. Děti přípravy moc bavily a dekorování se ujaly na výtečnou. No a pak už se jen nachystat  na návštěvu babiček a dědečků, kterým naši předškoláci zahráli a zazpívali vánoční příběh z Betléma, a už mohli všichni senioři do našich tříd, kde je děti hostily. Cukroví na stolečku vypadalo lákavě, třídou se linula vůně vánočního čaje a nealkoholického punče s ovocem, děti nalévaly čaj a nabízely cukroví. Povídaly si s našimi seniory, a také si s nimi zazpívaly. Bylo to nádherné dopoledne, které si užili všichni. Usměvavé tváře měly nejen děti, ale i paní učitelky a babičky a dědečkové, když společně vzpomínali na „staré časy“☺.

Více na http://mskamaradnoveveseli.rajce.idnes.cz/Kavarnicka_pro_seniory_14.prosince_2016/