Vajíčková výzva

15. 3. 2021

Každý žák Mohylky, který rád vaří, tvoří a vyrábí, měl jedinečnou možnost zapojit se do březnové Velké vajíčkové výzvy. Každý březnový týden našli na webu ZŠ Mohylová (www.zsmohylova.cz) fotonávod, jak si převážně přírodní formou poradit s různými způsoby zdobení vajíček a přípravou pokrmů z nich.

Vajíčka natvrdo mohli nafotit a zároveň připravili v rámci dopoledního vyučování různé pokrmy, kterými obohatili své svačinky.

Někteří se pustili do zdobení a barvení vajíček přírodními metodami, je to například uvařená červená řepa (ta dokáže vejce zbarvit do růžova až do červena) nebo červené zelí (to vajíčka obarví do modra). Děti se tak naučili zároveň tomu, že se skoro nic z použitých přírodnin nemusí vyhodit, ale naopak se dají suroviny dále využít. Naučili se tak méně plýtvat a zkusili tyto potraviny zpracovat a připravit si z nich něco dobrého. Červenou řepu využili například do muffinů, z červeného zelí zkusili upéct třeba vynikající závin.

Vajíčková výzva 1