Úspěšný farmářský den

7. 11. 2017

V loňském roce se naše mateřská škola zapojila do projektu Skutečně zdravá škola. Díky bezvadné spolupráci rodičů, paní učitelek i paní kuchařek úspěšně plníme body potřebné k získání bronzového pásma. Abychom ještě více podpořili děti v jejich přístupu ke zdravým potravinám a přiblížili jim naše místní pěstitele a chovatele, uspořádali jsme na zahradě Dětský farmářský den. Měla jsem obrovskou radost, že se všichni mnou oslovení farmáři neváhali zúčastnit a pokud nemohli být na akci přítomni, dovezli dětem alespoň plno dobrot. Ve stánku s dobrotami jsme ochutnávali jablíčka a hrušky z Farmy Kartes a ovocné mošty z Moštárny Louny, místní pekaři z Vackova pekařství upekli výborné špaldové buchty a jedna z maminek dokonce i dýňový chléb. Z Farmy Fatima nám dovezli kozí sýry a Farma Suchých ze Slavětína nad Ohří zase čerstvé kravské mléko a dokonce i živou kozu, která sklidila u dětí velký úspěch. Agentura Dolní Poohří připravila ukázky starodávných řemesel a děti si mohly vyzkoušet práci na kolovrátku nebo tkalcovském stavu. Součástí programu bylo také ekodivadélko, výtvarné dílny, které pro své kamarády nachystali žáci ze sousední ZŠ Přemyslovců a ukázka výcviku psů. A protože jsme se o pestrý program chtěli podělit, pozvali jsme i kamarády z jiných mateřských škol. Dopoledne se nám moc povedlo a i když organizace byla poměrně náročná, už se těšíme na jaro a celou akci si zopakujeme.

Úspěšný farmářský den 1Úspěšný farmářský den 1Úspěšný farmářský den 1Úspěšný farmářský den 1