Týden zdraví v ZŠ Slovan Kroměříž

4. 4. 2019
Základní škola Slovan Kroměříž

Zdravému životnímu stylu se věnujeme i v některých předmětech jako je například Výchova ke zdraví. Aby si žáci mohli prakticky vyzkoušet přípravu zdravých pokrmů, tak každý rok organizujeme „Týden zdraví“. Ten se konal minulý týden od 25. do 29. března a žáci prvního stupně ochutnávali známé i méně známé druhy tropického ovoce. Na druhém stupni žáci v hodinách pracovní výchovy nachystali pro celou školu chutné a zdravé pomazánky. Ty bylo možno po celý týden ochutnat o velké přestávce ve vestibulu školy. Každý si přišel na své, svačinky byly rozebrané během chvilky a u stolů s nabídkou byla často velká tlačenice. Jsme rádi, že všem žákům chutnalo a podpořili své zdraví přísunem mnoha vitamínů. Snad si na tento týden vzpomenou, až si jednou samy budou chystat svačinku do školy.