Týden zdraví na naší škole

Týden zdraví

Tak a už jsme tady s Vámi! Nedávno se naše škola zapojila do projektu Skutečně zdravá škola, a aniž bychom to věděli, tak naše dřívější aktivity zapadají do jejího konceptu. Jednou z těchto akcí je i Týden zdraví.

Jako každoročně, se i vloni na naší škole uskutečnil TÝDEN ZDRAVÍ. Co to je? Týden zdraví je zlínská akce, která se uskutečňuje druhý říjnový týden, v roce 2020 to vyšlo na termín od 5. do 11. října. Celý projekt se věnuje osvětě a propagaci zdravého životního stylu prostřednictvím naší školy. Zdravému životnímu stylu je přizpůsobena výuka ve všech předmětech po celé škole. Zapojena je také školní družina. Například v angličtině se cvičí podle anglických povelů, v přírodovědě se chodí do lesa nejen na vycházky, ve výtvarné výchově se věnují žáci malování okolí školy. V pracovních činnostech si žáci připravují zdravá jídla. Prezentujeme to také široké veřejnosti, která má možnost přijít k nám do školy a vyzkoušet si různé sportovní aktivity jako je fotbal rodičů s dětmi, chůze s holemi Nordic walking, která se stala v poslední době velmi populární a nesmíme opomenout také posilovací workout.

Dalším lákadlem může být například program, který nabízí Fyziocentum Medical point z Podhoří. Tato firma je naším dlouholetým partnerem, a proto jsme vždy rádi, když  v rámci Týdne zdraví nabízí rodičům a dětem diagnostiku chodidla tzv. podologii, dále také konzultaci pohybových problémů, zdravotní cvičení a tejpování.

Nesmíme zapomenout na školní kuchyň, která je do projektu také zapojena. Celý týden se vaří zdravá jídla z lokálních surovin. Méně kalorická, barevná pro oko a skvělá po chuti. Celý tento jídelníček je tvořen ve spolupráci se žáky. Žáci sami přicházejí s nápady zdravého a pestrého jídelníčku.

Tento rok se žáci mohli také těšit na burger vlastní výroby. Zlínská restaurace Bůrger přijela ukázat žákům, jak se dá i burger udělat zdravě, čerstvě a z lokálních surovin. Každý žák měl možnost si vlastní burger vyrobit, na výběr byla také vegetariánská verze- řepové burgery.

Týden zdraví na naší škole 1Týden zdraví na naší škole 1Týden zdraví na naší škole 1Týden zdraví na naší škole 1Týden zdraví na naší škole 1Týden zdraví na naší škole 1