,,Tvarohový sýr"

23. 2. 2023

Naše třída Včeliček si vyzkoušela udělat „tvarohový sýr“. Její příprava byla velmi jednoduchá a rychlá. Výsledkem byla chutná a hlavně zdravá svačina. Postačilo nám k tomu:2 velké kelímky bílého jogurtu, nejlépe Hollandia, jedna miska, sítko, bavlněná látka, bazalka, pažitka.

Jogurty děti vložily do síta vyloženého čistou látkou. Látku děti zavázaly a síto se umístilo do dostatečně vysoké mísy, tak, aby mezi sítem a dnem bylo místo na odkapání syrovátky. Mísa se sítem zůstala přes noc v lednici. Druhý den si děti náš sýr namazaly na bagetku a kdo chtěl, dochutil si jí bylinkami z naší mini třídní zahrádky.

Říká se, že většina zeleniny se dá vypěstovat i z odkrojených zbytků. Zkoušíme dát cibulku do sklenice s vodou a snad jednou ochutnáme výbornou nať z naších cibulek.

,,Tvarohový sýr" 1,,Tvarohový sýr" 1,,Tvarohový sýr" 1,,Tvarohový sýr" 1,,Tvarohový sýr" 1,,Tvarohový sýr" 1,,Tvarohový sýr" 1