Tříkrálový koláč u Včeliček

V prvním týdnu po vánočních prázdninách jsme si s dětmi upekli „Tříkrálový koláč.“ Děti si samy podle obrázkového receptu připravily všechny suroviny a daly se do přípravy. Jako první udělaly náplň, která byla z másla, rozemletých mandlí, trošky medu a vajíčka. Ze všech surovin vznikla polotekutá hmota. Na plech vyložený pečícím papírem si děti rozprostřely listové těsto a na něj daly veškerou náplň. Okraje listového těsta maličko zvedly, aby náplň nevytékala. Potom paní učitelka ukryla do náplně tři mince, které byly zabalené v alobalu. Na náplň se dala další vrstva listového těsta a koláč se dal do trouby. Po upečení se posypal moučkovým cukrem a pak už si na něm děti mohly pochutnat. Kdo měl štěstí, našel penízek.

Tříkrálový koláč u Včeliček 1Tříkrálový koláč u Včeliček 1