Třídní podzimní zahrádka plná vitamínů

Na podzim už nás sluneční paprsky nehřejí tak, jako v letním období. Koncem října se objevují první mrazíky a mlha. Školní zahrada už je připravená k zimnímu odpočinku a u dětí se začíná projevovat první podzimní nachlazení doprovázené rýmou a kašlem.  Jak tomu aspoň částečně zabránit? No přece zvýšenou dávkou přírodních vitamínu. Každá hospodyně či kuchařky v MŠ mají ve svých zásobách cibulovou zeleninu. A tak jsme je s dětmi jednoho dne poprosili, aby nám daly několik stroužků domácího česneku a cibule. Ve třídě jsme si připravili květináčky se zeminou, děti zeleninu roztřídily, zasadily a pravidelně zalévaly či kropily. Zasazenou zeleninu jsme umístili, co nejblíže k oknu, tak, aby mohly děti průběžně pozorovat, která nať z cibulek roste rychleji, jakou mají barvu, tvar či typický cibulový zápach. Během pozorování jsme si povídali o léčivých účincích o posilování imunitního systému každého z nás, také o obsaženém vitamínu C, který pomáhá při nachlazení. Vzrostlou nať mohly děti průběžně otrhávat a ochutnávat. Nakonec děti nať otrhaly, společně ji nakrájely a přizdobily si s ní uvařený oběd.