Trdelníky na ohni

10. 9. 2021

Předškoláky z Berušek čeká “tradiční rok”.

Tedy rok plný tradic, oslav, svátků a slavností. Rozloučení s létem jsme oslavili opékáním trdelníků na ohni. Během ranních her jsme si připravili kynuté těsto z pár ingrediencí. Letos poprvé i jeho bezlepkovou variantu, která dopadla na jedničku! :-) Během čekání, než těsto vykyne, jsme se vypravili s dětmi na školní zahradu, kde jsme si připravili ohniště a rozdělali oheň.

A pak už se válelo, motalo na proutky, peklo, mazalo máslem a obalovalo ve skořicovém a vanilkovém cukru.

Mňam! To byla taková dobrota, že si děti vyžádaly recept pro své rodiče, aby měly možnost si to zopakovat! :-)

Trdelníky na ohni 1Trdelníky na ohni 1Trdelníky na ohni 1Trdelníky na ohni 1Trdelníky na ohni 1Trdelníky na ohni 1