Těstovinový salát

19. 10. 2021
Základní škola a mateřská škola, Jaroměřice, okres Svitavy

Po prvním kroužku si již dětí umí udělat zdravou svačinku. V druhém kroužku nás čekal těstovinový salát se zeleninou. V úvodu kroužku si děti opět přichystaly vodu s citronem. Toto lahodné pití bylo k dispozici po celou dobu naší práce ve školní kuchyňce. Děti poznávaly zeleninu, kterou následně řadily do skupin kořenové zeleniny, listové zeleniny, plodové zeleniny a cibulové zeleniny. Všichni malí kuchtíci si všechny ingredience nakrájeli a následně vše promíchali s vařenými těstovinami. Konečný salátek spojili lahodným bílým jogurtem. Nakonec výborný salát ochutnali. Už se těšíme na další setkání, ve kterém budeme péci výborné lehké perníčky, které budeme nabízet na školním jarmarku.

Mgr. Kateřina Továrková, vedoucí kroužku