Tematický den Zdravý životní styl

21. 10. 2016

První letošní tematický den čtvrtých a pátých tříd patřil celoročnímu tématu Zdravý životní styl. Celý den se nesl v duchu zdravé stravy, pohybu a povídání si o zásadách správného stravování. Většina tříd se zaměřila na potravinovou pyramidu či ,,zdravý talíř“, podle kterých se snažili vytvořit svůj vlastní zdravý jídelníček, třídily potraviny na zdravé a nezdravé, seznámily se s obsahem cukru a soli v některých ,,zdravých“ potravinách a nápojích, které jsou běžně součástí dětské každodenní stravy. Nejvíce ale všechny děti zaujaly ochutnávky a samotná výroba zdravých svačinek, ovocných a zeleninových salátů. Některé třídy byly opravdu hodně kreativní a vytvořily si svačinku, která se dala ,,jíst očima“. Některé páté třídy se vydaly na náměstí, kde měly domluvenou ukázku resuscitace se záchranáři Plzeňského kraje. Tento tematický den si děti opravdu užily a vzájemně se od sebe dozvěděly spoustu informací a došlo i na výměnu rodinných receptů.