Téma měsíce září - JÍDLO A POTRAVINY

24. 9. 2022

Měsíc září se v naší škole nesl v duchu oblíbeného tématu jídla a potravin. S dětmi jsme se zabývali hlavně pojmenováváním a tříděním jednotlivých druhů ovoce a zeleniny a zkoumáním, co všechno matka příroda do ovoce a zeleniny ukryla, zejména jaké velké množství zdraví prospěšných látek. Také jsme se zajímali o způsob, jak správně nespotřebované zbytky ovoce a zeleniny a odpad z nich navracet zpátky do přírody, nebo-li co dělat s tzv. bioodpadem a k čemu nám bioodpad slouží.

Zvládli jsme založit i vermikompostér, což je důmyslný systém třídění domácího bioodpadu, který není náročný na místo a nevyžaduje vlastnictví zahrádky. Vermikompostér je nádoba s několika patry, ve kterých dochází ke kompostování domácího odpadu pomocí kalifornských žížal. Děti si jeho založení náramně užily.

Téma měsíce září - JÍDLO A POTRAVINY  1Téma měsíce září - JÍDLO A POTRAVINY  1