Světový den výživy na ZŠ J. V. Sládka Zbiroh

24. 10. 2016

V pátek 16. 10. v rámci "Světového dne výživy" jsme uspořádali v jídelně základní školy výstavu luštěnin. Výstava byla spojená i s poznáváním základních druhů luštěnin, kde si žáci vyzkoušeli své znalosti v tomto směru.   Dále žáci předali vedoucí školní jídelny pažitku vypěstovanou na školní zahradě - místo dříve používané, která se dovážela až z Egypta. V pátek večer žáci ekotýmu spali ve škole a oslavili tím získání "Ekologického oskara" v kategorii mládež. Oslava byla spojená s pohoštěním, které žáci připravili z vlastních výrobků bez palmového oleje. V sobotu dopoledne za námi přijel ekotým z Dobříva. Společnými silami jsme si připravili zdravou svačinku a vyzkoušeli jsme návštěvu ze znalosti luštěnin.