Světový den ústního zdraví

20. 3. 2024

Vážení rodiče a naši přátelé, dnes již můžeme venku všichni přivítat společně jaro, za týden máme Velikonoce a kalendář nám ukazuje datum 20. 3. 2024. První jarní den je jarní rovnodennosti, kterou určuje pohyb Slunce mezi obratníky a ten je dnes. Dnes máme také takzvaný DEN ŠTĚSTÍ. My štěstí máme, máme přátelé i na konci republiky. Ale nejen ten….. Dnes je totiž zároveň velmi důležitý den: Je SVĚTOVÝ DEN ÚSTNÍHO ZDRAVÍ. Jsme SKUTEČNĚ ZDRAVOU ŠKOLOU a ve spolupráci s MŠ nám. Republiky Znojmo a MŠ Rudoleckého Znojmo si posíláme pozdrav na vzdálenost přes 260km v podobě zdravého, jarního úsměvu. My ve Veltěžích volíme úsměv s námětem jarních svátků- zdravý úsměv, jako přináší jarní osení. Symbol nového, zdravého a krásného života. Takže naše milé kolegyně ze Znojma, přejeme Vám, Vašim dětem i rodičům krásné Velikonoce a zdravý i stálý úsměv na tváři. SVĚTOVÝ DEN ÚSTNÍHO ZDRAVÍ Jeho hlavním smyslem je snaha zdůraznit význam ústní hygieny v rámci podpory celkového zdraví. I jeho prostřednictvím si tak můžeme připomínat, jak důležitá je prevence, především v boji se zubním kazem a zánětům dásní a zápachu z úst, a to bez ohledu na věk. Poprvé se Světový den ústního zdraví konal 20. března roku 2008. Zorganizovala jej Světová dentální federace (FDI) ve spolupráci s dentálními asociacemi. U nás se Světový den ústního zdraví poprvé dostal do povědomí veřejnosti v roce 2014. Světový den ústního zdraví je tu každoročně s příchodem jara. U nás je tento den podporován Českou stomatologickou komorou, Asociací dentálních hygienistek, Sdružením studentů stomatologie, výukovými programy a dalšími partnery. Zajímavé akce na toto téma se obvykle konají na různých místech republiky po dobu celého měsíce března. Některé akce jsou určené široké veřejnosti, jiné mohou navštívit pouze přihlášení odborníci, kteří si tu předají své zkušenosti.