Svatomartinské podkovičky

12. 11. 2019

K příležitosti svátku svatého Martina jsme si s dětmi upekli podkovičky z kynutého těsta. Pomocníkem nám při práci byla domácí pekárna. Děti do ní připravily ingredience, které si odvažovaly pomocí kuchyňské váhy, a pozorovaly, jak si s nimi stroj poradí – zamíchal těsto, zahřál se a nakonec těsto úspěšně vykynulo. Také jsme si udělali malý pokus, ve kterém jsme bokem v miskách pozorovali naběhnutí kvásku ve studené, teplé, vlažné, osolené či oslazené vodě. Všechny děti chtěly po vykynutí s těstem pracovat. Vytvořily podkovičky pro sebe i své blízké a zasypaly je zdravými semínky, které donesly z domova. Děti použily semínka slunečnicové, lněné, chia, sezamové, dýňové a také ořechy Přejeme dobrou chuť. Všem jejich výrobky moc chutnaly a to i přesto, že neobsahovaly skoro žádný sůl a cukr.

Kolektiv MŠ Bohučovice

Svatomartinské podkovičky 1