Štědrý den ve školce

Dnešní den byl pro děti velice napínavý. Všichni nervózně očekávaly příchod Ježíška. Abychom si sváteční den zpříjemnily, tak poslouchaly koledy, chystali jsme si talíře plné dobrot, které nanosily děti z domu. Tyto dobroty jsme ochutnávali. Také jsme si povídali, jak se doma chystáme na vánoční čas, kolik svíček je již zapálených na adventním věnci a zazpívali jsme si koledy za doprovodu klavíru. Na svačinku děti měly obložené chlebíčky a kousek ovoce. Potom nastalo překvapení ve třídách. Aby i oběd byl sváteční, tak jsme si společně nachystali vánoční tabuli. Příbory jsme si svátečně zabalili. Paní kuchařka dětem nalila hrachovou polévku. Potom jsme měli na stolech mísy se salátem a rybu pečenou v troubě. Děti si vše samostatně nabíraly. Tuto dobrotu jsme zapili vánočním punčem s ovocem. Dnešní den byl pro všechny výjimečný a společně jsme si ho naplno užili.