Spolupracujeme se Scuk.cz

Online farmářské tržiště Scuk.cz v našem městě funguje již pár let. Shodou okolností krátce po našem zapojení do SZŠ místní organizátorka Scuku oznámila jeho ukončení a hledal se nástupce, který by fungující výdejní místo (i se spoustou zákazníků) převzal.

Organizování se ujala Verča, jedna z našich paní učitelek (též pravidelná Scuková zákaznice) a výdejní místo vzniklo přímo v prostorách naší mateřské školy. Od počátku zde byla myšlenka možnosti objednávek přes Scuk od českých dodavatelů do naší školní jídelny a tím plnění kritérií SZŠ.

První výdej v naší skupině proběhl  4.6.2021 a běží každý týden. Pravidelnými zákazníky jsou zaměstnanci, rodiče i lidé z okolí. Děti měly možnost ochutnat již několik vzorků různých dobrot a také testujeme i první eko-drogerii, kterou lze zde též objednat. Proběhla i první oficiální objednávka do školní jídelny - a tímto jsme zahájili přechod na vejce od slepiček z volného výběhu!

Spolupracujeme se Scuk.cz 1Spolupracujeme se Scuk.cz 1