SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ

26. 2. 2019

Od září jsme měli v plánu besedu o společenském chování pro žáky 8. a 9. třídy. Včera se uskutečnila. Přijali jsme nabídku Středního odborného učiliště z Tábora, kde vychovávají mj. i budoucí kuchaře-číšníky. Paní mistrová odborného výcviku a dva učni druhého ročníku objíždí školy v regionu a přednáší základy etikety a společenského chování. 

Včera se uskutečnila přednáška pro žáky osmého ročníku. Beseda je naplánovaná na dvě vyučovací hodiny. V první hodině se žáci seznámili se základními principy společenského chování. Kdy, s kým a jak se seznamujeme, jak se chováme v různých prostředích - divadlo, svatba, restaurace, kdy má dáma přednost, kdy a kam naopak vstupuje muž jako první atd....

Druhá hodina byla už o něco praktičtější. Učni si před začátkem přednášky připravili slavnostně prostřený stůl. Žákům pak předváděli a popisovali různé druhy příborů, talířů, skleniček. Zapojili i naše žáky - názorně předváděli, jak muž usazuje ženu ke stolu, jak se máme chovat např. na svatbě, kde je dané menu - banketový systém nebo popsali jak se chovat např. na rautu.. Na závěr naučili učni a paní mistrová naše žáky skládat ubrousky.

Podle slov osmáků byla beseda zajímavá a dozvěděli se novinky. 

Ve spolupráci budeme pokračovat, na červen jsme naplánovali "slavnostní poslední oběd" pro deváťáky. Učni slavnostně prostřou tabuli a pak deváťáky obslouží. Bude určitě zajímavé sledovat v akci jen o dva roky starší učně než jsou naši žáci - jejich chování je neporovnatelné s chováním v deváté třídě (alespoň při práci). Distingované chování předvedli učni již při přednášce. 

V dalších besedách budeme určitě pokračovat, je nutné žákům představit základy společenského chování. Vždyť dnes už ani pomalu neví, že mají pustit v autobuse sednout starší lidi....Není to smutné????

SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1
Zpět na výpis