Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře!

Děti si v rámci tématu povolání zahrály i na pekaře. V týdnu si společně povídaly nad řemesly a povoláním, některé si děti i vyzkoušely – jedním z povolání byl i pekař. Písničku „Pekař peče housky“ děti moc dobře znají, a tak si na pekaře zkusily i zahrát! Děti se rozhodly, že by si daly něco sladkého. Upekly si tak společně sladké croissanty s džem z lesního ovoce. Vše si do puntíku připravily a hurá do práce! Práce se to zdála celkem snadná. Děti vykrojily z listového těsta trojúhelníky, namazaly džemem a teď to nejtěžší – srolovat vše do tvaru croissantu. Sovičky si s tím hravě poradily, vyskládaly své kousky na pekáč, pomazaly vajíčkem a šup s tím do trouby. Paní kuchařky nám v kuchyni sledovaly, jak sladké pečivo zlátne, mezitím, co jsme si vyšly na vycházku. Po příchodu z vycházky už na nás čekala sladká tečka, na které si děti po obědě pochutnaly. Za skvěle odvedenou práci se mohou Sovičky pyšnit výučním listem.

Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1Sovičky z MŠ Dukelských hrdinů si zahrály na pekaře! 1