Soutěž o nejpilnějšího blogera měsíce

3. 10. 2015

Školní portál obsahuje kromě základních kontaktních informací o škole také blog. Blog je webová aplikace obsahující příspěvky autora na webové stránce. Autor se nazývá blogger (někteří Češi píší pouze jedno g). Slovo „blog“ vzniklo stažením anglického „web log“, což v češtině znamená zhruba „webový zápisník“.

Cílem informačního blogu je informovat rodiče o tom, jak se škole daří naplňovat kritéria programu Skutečně zdravá škola. Blog může obsahovat jakékoli příspěvky, vztahující se k aktivitám tvorby kultury zdravého stravování ve škole. Příspěvky do blogu může psát školní koordinátor, pedagog, vedoucí školní kuchyně nebo také sami žáci. Psaní příspěvků do blogu je jedním ze způsobů, jak ostatním říct o práci, kterou vaše škola dělá, a motivovat ostatní.

Tipy pro blogery

• Pište o tom, co vás zajímá a čemu se věnujete. Psaní příspěvků do blogu je ideální způsob, jak ostatním říct o práci, kterou vaše škola dělá, a motivovat ostatní vlastním příkladem
  • Učte se od ostatních. Přečtěte si pro inspiraci příspěvky z ostatních škol a přemýšlejte o tom, co se vám líbí, co se vám nelíbí, co funguje a co ne.
  • Buďte upřímní. Pokud slimáci snědli všechno vaše zelí, pak to napište. Nedokonalosti jsou zajímavá a cenná lekce pro každého, z chyb se všichni učíme. Napište o tom, co byste příště udělali jinak.
  • Přispívejte pravidelně. Udržujte svůj blog aktuální pravidelnými příspěvky.
  • Vylaďte vaše příspěvky. Ujistěte se, že jste zkontrolovali pravopis, interpunkce a gramatiku. Blogování může být skvělý způsob, jak mezi žáky získat zájemce o tvůrčí psaní.
  • Používejte obrázky. Tam, kde je to možné, přidejte odpovídající fotografii, která váš blog osvěží a čtenáře pobaví! (vkládání obrázků zatím není možné, pracujeme na tom)
  • Především, zkuste to! Učený z nebe nespadl, ale než se nadějete, budete vyhlášen Nejpilnějším bloggerem měsíce!

Abychom školy navnadili ke zveřejňování informací v blogu, vyhlašujeme soutěž o Nejpilnějšího blogera měsíce. Vítězem se stane ta škola, která v měsíci říjnu vydá na svém školním blogu nejzajímavější příspěvky.

A co čeká na vítěze? Vítězná škola obdrží balík vybraných kvalitních bio mouk od společnosti PRO-BIO. Z nich mohou paní kuchařky pro žáky připravit nejrůznější dobroty. A pro skupinu žáků z vítězné školy, kteří se budou na blogu podílet, bude připraven balíček zdravých dobrot, například směs sušeného ovoce a ořechů, Hořické trubičky, špaldové tyčinky, pšeničné pukance s medem a banánové plátky.

Společnost PRO-BIO nabízí nejširší sortiment bio mouk v České republice, v nabídce má 22 různých druhů a typů. Mouky jsou zpracované ve vlastním bio mlýně velmi šetrnou technologií tak, aby si zachovaly svou čerstvost, vůni a jedinečnou chuť. Společnost PRO-BIO patří mezi nejstarší a největší výrobce biopotravin v České republice, provozuje vlastní bio mlýn a bezlepkový mlýn a v současné době nabízí přes 1 400 položek v kvalitě bio. Od počátků svého podnikání se firma zaměřuje na zpracování takzvaných zapomenutých plodin, jako jsou pohanka, špalda, jáhly, jednozrnka, dvouzrnka a další.