Soutěž Jídlo a my

14. 5. 2020

Loni jsme přemýšleli, jak zapojit děti do projektu ,,Skutečně zdravá škola".
S dětmi jsme si většinou jen povídali a ukazovali obrázky květin a bylinek v knihách a u tabule. Na vycházkách jsme jen pozorovali zahrádky. Ale protože nejlepší je vnímání prožitkem, tak jsme s dětmi zrealizovali bylinkovou zahrádku. Ve farmářském obchodě jsme společně nakoupili bylinky a některé děti přinesly sazeničky z domova.
S chutí jsme se na naší školkové zahrádce pustili do práce. Průběžně děti poznávaly práci na zahrádce s nářadím, s hlínou. Uvědomovaly si, jak je důležité počasí – sluníčko a voda  pro růst rostlinek.
Paní kuchařky používaly a používají bylinky k vaření, na svačiny i na čajíčky pro děti.
Školka tak naplňuje environmentální výchovu, ale také projekt Skutečně zdravá škola.
Nyní se chystáme založit minizahrádku s ovocnými keři, na kterých si určitě také všichni pochutnáme.

Soutěž Jídlo a my 1Soutěž Jídlo a my 1