Soutěž Jídlo a my

14. 5. 2020

Motivační pohádka pro děti

Společně s dětmi jsme si přečetli pohádku o kouzelníku Kváskovi, abychom se připravili na pečení chleba. Děti se zájmem sledovaly proces kynutí těsta a poté i aktivně pomáhaly s přípravou těsta. Na čerstvě upečeném chlebu jsme si všichni pochutnali a děti si zároveň uvědomily kolik práce a času se skrývá za jedním bochníkem chleba.

Pohádka o kouzelníku Kváskovi

V jednom domečku na malém kopečku žil dědeček s babičkou. Byli spolu již mnoho let, ale vůbec se nenudili, protože si hodně rozuměli. Dědeček se staral o zvířátka co měli na dvorečku a babička ráda pekla dobrůtky. Na pomoc si brala kouzelníka Kváska, který s nimi bydlel v malém skleněném domečku s červenou stříškou.

„Dneska upeču výborný žitný chlebíček, co říkáš dědečku?“

„To máš tedy dobrý nápad!“ Povídal dědeček a už se mu začaly sbíhat sliny. Babička tedy vyndala kouzelníka Kváska z domečku a přidala k němu dvě lžíce žitné mouky, trochu vlažné vody, v místě pěkně zamíchala a nechala do druhého dne kouzelníka čarovat.