Slavíme DEN STROMŮ

Velké poděkování patří všem rodičům, kteří nám přišli v úterý 19. října 2021 pomáhat s výsadbou stromů na naší školní zahradě. Děti byly rodičům skvělými pomocníky a byla radost pozorovat sehrané páry. Však práce bylo hodně. Nyní je na nás, abychom s dětmi o stromy pečovali a zajistili jim vydatnou zálivku. Celkem se vysazovalo 25 kusů dřevin - z toho 10 vzrostlých až 3 m vysokých listnáčů - dub, lípa, javory, jeřabiny, břízy. Dále 5 ovocných stromů - jabloň, hruška, 2x švestka, broskvoň a keře, jejichž plody budou potravou pro ptactvo.

Následný den jsme se na školní zahradě sešli k oslavě Dne stromů. Provázelo nás slunečné a teplé počasí. Kromě tradičních her a úkolů nás čekalo velké zalévání nově vysazených listnáčků.