Sladkosti nám nechybí

Již na začátku školního roku jsme oslovili rodiče s myšlenkou, že bychom ve školce chtěli omezit bonbóny, které děti nosí na oslavy narozenin. Většina rodičů toto uvítala a na podzim jsme slavili svátky a narozeniny s ovocem a zeleninou. Dětem bonbóny vůbec nechyběly.
Školní rok běžel, někdo asi trochu pozapomněl, a tak se nám ve školce opět sešlo nějak moc bonbónků. Proto jsme se s dětmi sešli k poradě. To je bonbónů, co? Myslíte, že bychom je mohli sníst všechny najednou? Na tom se děti shodly, že opravdu NE - z takového množství by nám mohlo být vážně špatně a bolely by nás zoubky. Toto jsme sdíleli i s rodiči - znovu jsme je poprosili o omezení sladkostí a ujistili, že i trocha ovoce udělá dětem velkou radost (možná větší, než ty bonbóny, protože ovoce mohou děti mlsat v průběhu celého dne)
Další narozeniny už jsme opět slavili zdravě - společně jsme si chystali usměvavé talíře, na zdraví si přiťukli ovocným smoothie a vyrobili jablečné chipsy v sušičce. SLADKOSTI NÁM VÁŽNĚ NECHYBÍ !