ŠKOTRH

Jako každý rok proběhly na konci září ve Zbyslavicích Dny obce. Naše škola měla svůj stánek s výrobky dětí, které tvoříme ve školní družině. V rámci programu Skutečně zdravá škola děti vypěstovaly na školní zahradě zeleninu, kterou mohly prodat. Z darovaných jablíček a hrušek jsme poctivě krájeli a sušili křížaly, děti si ozdobily i sáčky ve kterých jsme je prodávali. Dále jsme tvořili jablečné přesnídávky a ovocné kůže. Ze švestek jsme uvařili povidla, které si děti zavařily a nazdobily skleničky k prodeji. Jelikož děti rády šijí, zpracovali jsme levanduli na voňavé polštářky. Našili jsme také ubrousky, které děti zažehlili včelím voskem, aby mohly být použity místo potravinářské folie. Dále našily svačinové sáčky, aby se do domácností dostaly opakovaně použitelné výrobky, které ušetří naši planetu od zbytečných jednorázových plastů.

Tvorbu dětí podpořily i paní kuchařky ze školní jídelny, které s dětmi upekly chléb a ráno nám napekly čerstvé housky k prodeji. A paní ředitelka vyrobila domácí halloumi sýr, který jsme ve stánku grilovali.

ŠKOTRH  1ŠKOTRH  1ŠKOTRH  1ŠKOTRH  1ŠKOTRH  1ŠKOTRH  1ŠKOTRH  1ŠKOTRH  1ŠKOTRH  1