Školní zelinářská zahrádka ve školce

Celé jaro jsme pilně pracovali na naší školní zahrádce. Nejdříve byl připraven vyvýšený záhon, dovezená hlína a děti začaly zahradničit. Rodiče pomohli s celou přípravou, sehnáním sazeniček i samotnou kompletací školní zahrádky. Proto můžeme s klidem říci, že konečný výsledek naší práce, je společným dílem, jelikož „táhnout za jeden provaz“ by se mělo. Děti nadšeně přesazovaly bylinky z květináčů do venkovního záhonku, průběžně zalévaly všechny rostlinky a hlavně pozorovaly celý proces růstu všech sazeniček. Na zahradním vyvýšeném záhonu pěstujeme dýně, cukety, rajčaty a také bylinky (libeček, máta, rozmarýn a tymián). Doufáme, že se nám kolektivní práce vyplatí a děti budou moct sklízet úrodu z naší společné zahrádky. Fotografie jsme pořizovali průběžně od začátku celého procesu přípravy školní zahrady (duben-červen 2019). V příštím školním roce plánujeme zakoupit ještě jeden vyvýšený záhon na školní zahradu. Všem děkujeme za pomoc a ochotu.