Školní jídelna při mateřské škole ve Vídni vaří pro cizí strávníky

Od 1.9. 2016 naše školní jídelna připravuje obědy i pro cizí strávníky. K doplňkové činnosti nás nasměrovala nepříznivě se snižující demografická křivka v obci, která by negativně ovlivnila výši pracovního úvazku paní kuchařky i vedoucí stravování v jedné osobě, a tím zapůsobila na celkovou kvalitu stravování. Což jsme nechtěli, ale především nás trápila obava z odchodu paní Prudkové, která je sama o sobě srdcem celé školky a program Skutečně zdravá škola svými nápady a aktivitami podporuje a významně doplňuje.

V současné době se počet cizích strávníků pohybuje v rozmezí 35 – 43, nejčastěji mezi ně patří důchodci, maminky na mateřské dovolené, místní podnikatelé, sezónní pracovníci, zaměstnanci obecního úřadu a ve zkouškovém období i někteří vysokoškoláci. S nabídkou obědů jsou velmi spokojeni, především jim vyhovuje pestrost každého jídla a příprava pokrmů z čerstvých potravin od regionálních dodavatelů, což jsme zjišťovali prostřednictvím jednoduché sondy do této problematiky.