Školní farmářský trh 2022

Dne 20.10.2022 se na naší školní zahradě konal již 3. Farmářský trh.

Cílem této akce bylo přiblížit dětem z mateřské školy a i žákům ze základní školy, práci na zahradě –  tzn. vypěstování plodin a také jejich zpracování - celý proces. Samozřejmě také nesmíme zapomenout na společná setkání (s rodinými příslušníky, okolními školami, našimi farmáři, kamarády), abychom se o výplody společné práce měli s kým podělit :).

Děti a žáci pilně chodili na zahradu a starali se o plodiny, které zalévali, okopávali, chutnali a zamýšleli se nad jejich zpracováním.

Ráda bych Vám popsala naší myšlenku, zpracování od A do Z:

Napříkad "levandule" nám dělala nejen okrasu na upravené zahradě, ale po jejím rozkvětu jsme jí otrhali, usušili, zpracovali, upekli jsme vynikající levandulové sušenky.  Žáci si připravili věci na zabalení sušenek,  svoji práci si ocenili (finanční gramotnost) , napsali recept, který přidali k levandulovým sušenkám (počítačové dovednosti)a nakonec si je také prodali.

Nutno říci, že vždy jsou děti z této akce nadšené a těší se.

I k letošním farmářských trhům jsme přizvali okolní školy a rádi bychom touto cestou poděkovali ZŠ a MŠ Čermná nad Orlicí a ZŠ a MŠ Lípa nad Orlicí, že posílily naše řady.

Velmi nás potěšila velká návštěvnost .

Tuto akci bychom nemohli organizovat bez podpory našich sponzorů, rodičů, prarodičů a nadšenců.
Sponzoři – farma Sokol – Hláska, Ovocné sady Synkov, Bilerbin (sirupy, marmelády), medy (pan Nyč, pan Zvěřina), Café X Borohrádek, Květinářství Jasmína Týniště nad Orlicí, rodinná farma Nová Ves, Choceň