Školní farmářský trh

Na zahradě měla paní Mgr. Andrea Hrušková připravenou ochutnávku zdravých pokrmů a povídala si s rodiči o zdravých svačinkách. Dále byla na zahradě paní Lenka Adlerová, která provozuje Zdravou výživu Hokaido v Letovicích a rodiče si s ní povídali o zdravých potravinách a semínkovně. U dalšího stánku byla paní Lenka Kahle, která si s rodiči povídala o domácí výrobě kozího sýru, o pečení kváskového chleba v peci na dřevo, výrobě mýdla, domácím lisování olejů a prospěšnosti lněného oleje a omega 3. S sebou přinesla na ochutnávku upečený chléb i olej. Na farmářský trh přinesla ukázat své výrobky paní Hana Hynková, jejímž koníčkem je šití a rodiče si mohli zakoupit bavlněné peněženky a klíčenky. Rodiče si mohli zakoupit i proutěné košíky od jedné maminky, která provozuje obchod s proutěným zbožím. Návštěvníci farmářského trhu si mohli odnést maličkosti vyrobené dětmi, našimi učitelkami a rodiči. K dispozici byla domácí granola, kterou vyrobila paní Hrušková ve spolupráci s dětmi ve školce, semínka na salát, na kterých se podílely paní učitelky s paní ředitelkou a také voňavé pytlíčky, které ušila jedna šikovná maminka a naše šikovná paní učitelka.  Na zahradě byly k dispozici i různé další ochutnávky od paní učitelek, jako například dva druhy domácích chlebů, zdravé marmelády, ovesné sušenky, banánové a mrkvové muffiny, domácí sirupy, jak vyrobené doma, tak dětmi ve školce, ledové čaje z bylinek a květů bezu z naší školní zahrady a dva druhy pomazánek ze školní kuchyně. Do farmářského trhu se zapojilo i několik rodičů, kteří donesli k ochutnávce jejich osvědčený zdravý pokrm. K ochutnání byl zdravý perník, ovesné koláče a mrkvánky plněné povidly.

Školní farmářský trh 1Školní farmářský trh 1Školní farmářský trh 1Školní farmářský trh 1Školní farmářský trh 1