Školní farmářské trhy

12. 10. 2019

Ve čtvrtek 10. října se na školní zahradě ve Žďáru nad Orlicí konal farmářský trh. Byli jsme jedním z šesti vzdělávacích zařízení, které zde prodávaly svoje výrobky. Několik odpolední v průběhu září a října jsme s dětmi pekli semínkové krekry, koka sušenky, sušenky esíčka, kmínové tyčky nebo voňavé müsli, sbírali jablka na křížaly, louskali vlašáky na kořeněné ořechy a navlékali dřevěné korále. V den D jsme nasedli na vlak, dopoledne strávili v blízkém lese u rybníka, poobědvali ve škole a odpoledne nazdobili a přichystali stánek. Lidé se začali scházet ještě před oficiálním zahájením ve čtyři hodiny a brzy jich byla plná zahrada.

Díky našim odvážným vyvolávačům se nám podařilo prodat vše, co jsme přivezli. Počasí odvážným přálo a akce se báječně podařila.

Školní farmářské trhy 1Školní farmářské trhy 1Školní farmářské trhy 1